Kale Son Kat Dekoratif Kaplamalar

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Son kat çimento veya akrilik esaslı Kale Dekoratif Kaplamalarının uygulama aşamasına geçmeden önce, zeminde yer alan Kaleplast'ın tamamen kuruyarak kürünü almış olmasına ve hava koşullarının uygun olmasına dikkat edilmelidir.

Son kat kaplamaların uygulama esnasında olumsuz (şiddetli rüzgar ve yüksek ısı) hava koşullarından dolayı hızlı kuruması engellenmelidir. Geniş yüzeylerde açık renkler ve uygun kalınlıkta kaplamalar tercih edilmelidir. Direkt güneş altında veya yağış beklentisi olan havalarda uygulama yapılmamalı, aşırı sıcak yüzeyler uygulama öncesi nemlendirilmelidir.

Geniş cephelerde ara vermeden ve yeterli eleman bulundurularak uygulama yapılmalıdır, aksi durumda birleşim yerlerinde istenmeyen izler kalabilir. Cephede zorunlu bitiş gereken noktalarda (kat araları vb.), koruyucu kağıt bant ile mutlaka sınırlar belirlenerek uygulama yapılmalıdır. Akrilik esaslı dekoratif kaplamalar olan Dekor, Dekor Plus, Grenart, Grenart Midi, Grenart Micro, Renotex, Renotex Plus, Silikonatex, Silikona Grenli kendinden renkli, kullanıma hazır, tek katta bitişi sağlayan malzemelerdir. Çimento esaslı kaplama olan Kale Minart ise kuruyarak kürünü almasının ardından su bazlı Kale Dış Cephe Boyası ile boyanarak uygulama işlemi tamamlanmalıdır.

UygulamaMavi Kale Sıva Harcı olan Kaleplast katının kurumasını takiben, yüzey önce seçilen kaplama malzemesinin rengine uygun renkte Kale Silastar ile astarlanmalıdır. Dekoratif kaplama olarak mineral esaslı Minart kullanılacak ise Kaleplast üzerine Silastar uygulaması gerekli değildir. Silastar, Minart’ın üzerine uygulanmalı ve sonrasında Kale Dış Cephe Boya uygulamasına geçilmelidir.Mineral veya akrilik esaslı Kale Dekoratif Sıvalar çelik mala yardımıyla yüzeye uygulanır. Uygulanacak kalınlık, sıva tiplerine göre değişmektedir.Kaplamalar henüz kurumadan, yüzey plastik mala ile perdahlanarak tekstür oluşturulur.

Ürünler

  • Kış aylarında dış ortamdaki soğuk havanın iç mekanlarda ısı kaybına neden olmasını; yaz aylarında ise dış ortamdaki sıcak havanın iç mekanda ısı artışına neden olmasını önlemek için özel malzemeler ile yüzeyler arası ısı transferini azaltma işlemine ısı yalıtımı denir.Devamı için tıklayınız
  • Pazar lideri markamız Blue'Safe Mavi Kale, boya ve dekoratif sıva dahil son kat kaplamalı paket sistemlerde "10 Yıl Ürün Garantisi"ni sektörün hizmetine sunuyor. Ayrıca, paket sistemler için uygulama süreci ve sonrasını kapsayan 2 yıl uygulama garantisi de mevcut.Devamı için tıklayınız
Yazdır Yazı Büyüklüğü A(-) A(+) Paylaş