Birleşme ve Kenar Detayları

Yapıların dış etkilerden en kolay etkilenen zayıf bölgeleri birleşme ve kenar detaylarıdır. Dış cephe ısı yalıtım sistemi içinde yer alan Shapemate IB levhalarının, bu birleşme ve kenar detaylarında güçlendirilerek uzun ömür ve performans elde etmek için çeşitli özel profiller desteklenmesi gerekir.

Kapı-Pencere MerkezleriPencere merkez dönüşlerine uygun hazır pencere merkez profilleri, merkez derinliğine uygun olarak kolay kırılma oluklarından istenilen derinlikte kolayca ölçülendirilir ve pencere merkezlerine yapıştırma harcı uygulanarak yerleştirilir.Pencere merkez köşelerine ilk kat sıva yapılarak, kendinden fileli PVC köşe profili yerleştirilir ve profilin filesi, iç kenar çıtaları ile birleştirilir. Dış cephe yüzeyine ilk kat sıva içine yerleştirilen donatı ve profil filesi 10 cm. bindirme yapılarak tamamlanır.Bina Kenar ve Köşelerinin Oluşturulması

Kenar ve köşe bitişlerinde düzgün ve dayanıklı bir köşe oluşturabilmek için, alüminyum veya kendinden fileli Mavi Kale PVC profilleri ilk kat sıvanın içine yerleştirilir.Dilatasyon Bölgelerinin Oluşturulması

Yapılarda dilatasyon bölgelerinde ısı yalıtım malzemesinde süreklilik bozulmaması ve dilatasyonun işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi için bu bölgelerde dilatasyon profili kullanılır.

Shapemate IB levhalarının dilatasyon üzerinde oluşturduğu fugaya, ilk kat sıva uygulaması bölgesel uygulanır.Kendinden fileli profil dilatasyon içine yerleştirilip, filesi ilk kat sıva içine gömülür. Dilatasyon genişliğinin tüm hat boyunca sabitlenmesi için, ilk ve son kat sıva yapılmadan önce fuga genişliği kadar bir koruyucu bant yapıştırılır.


Profil ve dış cephe donatı filesinin 10 cm. üst üste bindirmesi yapılıp, sıva ve dekoratif kaplama işlemleri tamamlandıktan sonra koruyucu bant fuga üzerinden kaldırılır.

Çıkma Bölgelerinde Damlalık Oluşturulması

Lento, cumba, balkon ve diğer çıkmalarda cephenin sudan korunması amacıyla, damlalık profilleri ilk kat sıva içine yerleştirilerek düzgün bitişler sağlanır.

Çıkma bölgelerinde ilk kat sıva yapıldıktan sonra alüminyum veya kendinden fileli PVC profil yerleştirilir. Kendinden fileli profil kullanılması durumunda, file ilk kat sıva içine hafifçe gömülür ve cepheden gelen file ile 10 cm. üst üste bindirilerek tamamlanır.Alüminyum profil kullanılması durumunda, cepheden gelen donatı filesi profil üzerinde bitirilir.

En son kat sıva yapılarak damlalık detayı tamamlanır.

Ürünler

  • Kış aylarında dış ortamdaki soğuk havanın iç mekanlarda ısı kaybına neden olmasını; yaz aylarında ise dış ortamdaki sıcak havanın iç mekanda ısı artışına neden olmasını önlemek için özel malzemeler ile yüzeyler arası ısı transferini azaltma işlemine ısı yalıtımı denir.Devamı için tıklayınız
  • Pazar lideri markamız Blue'Safe Mavi Kale, boya ve dekoratif sıva dahil son kat kaplamalı paket sistemlerde "10 Yıl Ürün Garantisi"ni sektörün hizmetine sunuyor. Ayrıca, paket sistemler için uygulama süreci ve sonrasını kapsayan 2 yıl uygulama garantisi de mevcut.Devamı için tıklayınız
Yazdır Yazı Büyüklüğü A(-) A(+) Paylaş