Levhalarının Yapıştırılması

Yapıştırıcının Shapemate IB Levhasına Uygulanması

Uygulama yüzeyinin eğriliği bir sıva ile giderildikten sonra, yüzey özelliklerine uygun mineral veya akrilik esaslı bir yapıştırıcı seçilir.

Noktasal ve Şerit Yapıştırma

Yapıştırma harcı Shapemate IB oluklu yüzeyinin tümüne kenarları boyunca sürekli/şerit, orta kısımlara noktasal olrak sürülür.

Yapıştırıcı Shapemate IB levhalarının arkasına en az %40 oranında temas etmiş olmasına dikkat edilmelidir.Taraklı Mala ile Sürekli Yapıştırma

Eğri olmayan çok düzgün cephelerde 10x10mm. ölçülerinde taraklı mala ile uygulama yapılabilir. Yapıştırma harcı Shapemate IB oluklu yüzeyinin tümüne taraklı malayla sürekli bir şekilde sürülür.

Her iki uygulama yönteminde levha kenarlarına yapıştırma hacının taşmamasına dikkat edilmesi, böyle bir durumda levha kenarları mutlaka temizlenmelidir. http://Mavi Kale.com/urunler_uygulama2.asp


Shapemate IB Levhalarının Yerleştirilmesi

Yapıştırma harcı uygulanmış Shapemate IB levhaları, su basman profiline oturtularak levhalar arasında boşluk kalmayacak ve binilerin sıkıca birleştirilecek şekilde hafifçe kaydırılıp duvara yapıştırılır.

Yapıştırma harcı kurumadan, levhalar arasında kot farkları oluşmaması için bir mastar yardımıyla levhalar gönyesine alınır.

Köşelerde rüzgar ve su etkileri ile Shapemate IB levhalar arkasında zamanla oluşabilecek ayrılma risklerini önlemek ve düzgün bir köşe oluşturmayı kolaylaştırmak için Mavi Kale Köşe profilleri ile şaşırtmalı uygulama yapılır.

Ürünler

  • Kış aylarında dış ortamdaki soğuk havanın iç mekanlarda ısı kaybına neden olmasını; yaz aylarında ise dış ortamdaki sıcak havanın iç mekanda ısı artışına neden olmasını önlemek için özel malzemeler ile yüzeyler arası ısı transferini azaltma işlemine ısı yalıtımı denir.Devamı için tıklayınız
  • Pazar lideri markamız Blue'Safe Mavi Kale, boya ve dekoratif sıva dahil son kat kaplamalı paket sistemlerde "10 Yıl Ürün Garantisi"ni sektörün hizmetine sunuyor. Ayrıca, paket sistemler için uygulama süreci ve sonrasını kapsayan 2 yıl uygulama garantisi de mevcut.Devamı için tıklayınız
Yazdır Yazı Büyüklüğü A(-) A(+) Paylaş